Połączenie zaawansowanej technologii z naturą

4Nature System zawarty w Systemie Meblowym

Your Health
is our Technology

duże logo

 

Aktualności


 

14 12.2018

Badanie wpływu roślinności na efektywność pracy rozpoczęte!

Badanie wpływu roślinności na efektywność pracy

Rośliny pozytywnie wpływają na ergonomię pracy – nawilżają i oczyszczają powietrze, poprawiają akustykę pomieszczeń. Natura działa również na pracownika redukując jego stres. To jest pewne i potwierdzone naukowo. Ale czy wystarczy wstawić 2 doniczki do pomieszczenia, żeby poczuć dobroczynny wpływ roślinności na człowieka? Jakie są odczucia i potrzeby pracowników? Postanowiliśmy to zbadać i sprawdzić jak bardzo możemy przybliżyć naturę do pracowników w biurze.

 

Badanie wpływu roślin na ludzi w przestrzeniach biurowych opracowaliśmy razem z ekspertami z Politechniki Śląskiej oraz Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego (PLGBC). Naszym celem jest dokładne przebadanie oddziaływania roślin w biurach oraz poznanie potrzeb i preferencji użytkowników.

 

Analizę prowadzimy w dziesięciu dużych  firmach m.in. IKEA, SKANSKA, WSP POLAND, VASTINT, KELLER WILLIAMS POLAND, HB REAVIS, JLL oraz na Wydziale Inżynierii Środowiska Politechniki Śląskiej. Do przestrzeni biurowych wymienionych firm wstawiliśmy mobilne ścianki z modułami roślinnymi. Ustawiliśmy je w różnych miejscach i odległościach od pracowników. Większość została zamontowana jako dwustronne ścianki dzielące open-space. Za pomocą czujników badamy jak zmieniają się parametry środowiska w biurze (m. in.:  temperatura, wilgotność powietrza). Dodatkowo analizujemy subiektywne odczucia pracowników – pytamy ich jak oceniają jakość powietrza, akustykę, estetykę otoczenia oraz jak zmieniło się ich samopoczucie i wydajność pracy.

 

Mamy już pierwsze opinie od zadowolonych pracowników, ale na oficjalny raport, który opracowuje PLGBC razem z Politechniką Śląską będziemy musieli jeszcze zaczekać. Wyniki będą opublikowane na wiosnę.

_________________________________________________________________________

Opisane badanie jest elementem większego projektu badawczo-rozwojowego, którego efektem ma być zaprojektowanie unikalnej linii mebli do przestrzeni komercyjnych z wbudowanym systemem ogrodu wertykalnego.  Harmonogram prac podzielony jest na 4 etapy, a wprowadzenie nowej linii produktowej zaplanowane jest na 2020.

 

Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020, Priorytet 1: Wsparcie prowadzenia prac B+R, Działanie 2.1: "Sektorowe programy B+R", Program sektorowy: "WoodINN", gdzie instytucją pośredniczącą jest Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.

 


powrót ››


 

Dane kontaktowe


ul. Radziwie 5 lok. 267
01-164 Warszawa, Polska

Godziny otwarcia biura
pon - pt: 8:00 - 16:00
 

+48 513 168 559

 

Zaufali Nam


 

kimisushi
tetris logo
buromobel experte
business link
efinity
golabek fin
la beaute
level27
logo
matex
muzeum powstawnia warszawskiego
skanska